ŞEF MERVE

VEGAN GLUTENSİZ RAW

İzmit doğumlu Şef Merve ilkokul ve ortaokul eğitimlerini de İzmit’te tamamlamıştır. Şef Merve, liseyi babasının da aynı sıralardan geçmiş olduğu İzmit Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Eğitime çok önem veren Şef Merve’nin başarıları bir takdir arşivine dönüşmüştür.

2008 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak tam bir yıl sonra şu anda mezun olduğu Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne yatay geçiş yaptı. Ayrıca kendisi bu eğitim sürecinde Pedagojik Formasyonu da tamamladı.

Daha lise yıllarında sağlıklı beslenme konusuna ilgi duyan Şef Merve 2012 yılı yaz tatilinde USA’dan gelen Çiğ Beslenme Uzmanı Şef Mehmet Ak’la tanışmış ve Raw Gourmets İnternational Turkiye Şubesi Canlı Yemek Kutusu mutfak asistanı olarak göreve başlamıştır. İlerleyen zamanlarda bu Mutfak Şef Merve’nin oldukça ilgisini çekmiş olup kendisi de %100 vegan-çiğ beslenmeye başlamıştır.

Din Kültürü öğretmeni olan Şef Merve, aynı zamanda çiğ beslenme mutfağı el sanatları modüllerini başarıyla tamamlayarak Çiğ Beslenme Şefliğine yükselmiştir. Şef Mehmet Ak’tan aldığı eğitimlerle yaşayan canlı gıdalar mutfağını keşfettikçe daha çok oraya ait olduğunu hissetmeye başlamış. İnsanlara dünya mutfaklarındaki lezzet harikalarını sunmak Şef Merve’yi daha çok ‘Merve’ yapmaya başlamıştı. Şimdi CYK mutfağında lider şef olarak titizliğiyle bilinen şefimiz size her gün lezzetli yiyecek içecekler hazırlamaktadır.